تبلیغات
عمار نامه - حزب مردم سالاری ...
 
عمار نامه
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ...
درباره وبلاگ


به قرارگاه عمار خوش آمدید .
تابستان 88 بود که ندای «أین عمار؟» سراسر وجودم را فرا گرفت.که برای من فراتر از یک جمله بود.شاه کلیدی بود برای تحول زندگی ها و مقدمه ای بود که من زندگی را ، اطرافم را و خودم را بهتر از همیشه بشناسم. حال بر آن شدم که بنویسم آنچه را ...

(این وبلاگ به هیچ حزب و جناحی وابسته نیست )

مدیر وبلاگ : عمار پارسی
نویسندگان
سه شنبه 1390/05/4 :: نویسنده : عمار پارسی
و خدایی که در این نزدیکیست ...


حزب مردم سالاری در سال 1377 ابتدا در شهرهای استان سمنان شكل گرفت و پس از تصویب اساسنامه آن در تاریخ 3/7/78 در كمیسیون ماده 10 قانون احزاب، پروانه آن در دهم آبان 1378 به نام حزب " مدافعین پیام دوم خرداد "صادر شد كه البته در پی برگزاری اولین كنگره  تغییر نام یافت و اصلاحات اساسنامه آن در مورخ 4/6/81 به تصویب كمیسیون ماده 10 قانون احزاب رسید.

 این حزب فعالیت سراسری و منسجم خودش را عملا پس از 18 خرداد 1380 و به دنبال راه اندازی روزنامه مردم سالاری در نیمه دوم سال 1380 شروع كرده است .

حزب مردمسالاری در دو انتخابات گذشته از متحدین حزب اعتماد ملی بوده و در انتخابات مجلس هشتم اقدام به راه اندازی ائتلافی به‌عنوان «ائتلاف مردمی اصلاحات» در برابر «ائتلاف اصلاح طلبان» کرد. ریاست این ائتلاف بر عهده فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی بود .

مصطفی کواکبیان دبیر حزب در ابتدای تاسیس حزب گفته بود  : این حزب با سه شعار خداباوری، نوگرایی و مردم سالاری و با سه ویژگی ایران محوری، جوان گرایی و تخصص مداری شكل گرفته.

وی همچنین در دومین کنگره حزب  زمینه های پیشرفت و فضای رشد حزب مردم سالاری در سطح كشور را عدم استقبال مردم از جناح راست و محافظه كار و همچنین به علت سرخوردگی آنان از ندانم كاری ها، ناكارآمدیها و بی صداقتی های برخی از اصلاح طلبان بدلی و میراث خواران دوم خرداد و ناشایستگان مدعی شایسته سالاری و جدایی از مردم و مطالبات واقعی آنان دانسته و گفته: ما چندان عجله ای هم برای دستیابی به اهداف و رسیدن به قدرت سیاسی نداریم و معتقدیم اگر مردم به حزب اقبال كردند باید به آنان خدمت كرد و الا هرگونه تحمیل بر مردم را خلاف شرع می دانیم.

وی همچنین اضافه کرد : افتخار بزرگ دست اندركاران حزب مردم سالاری این است كه این حزب به معنای واقعی كلمه از «پایین» به «بالا» شكل گرفته است و هرگز هیچ مقام دولتی یا حكومتی در تاسیس آن نقشی نداشته است و خوشبختانه تاكنون وامدار هیچ نهاد و موسسه و یا به اصطلاح شخصیت حقیقی یا حقوقی نشده و با

هویتی مستقل به صورت خودجوش از متن عموم مردم برخاسته است.

یکی از حوادث مهم و بحث برانگیز در این حزب اعدام یعقوب میرنهاد از فعالان مدنی و سرپرست روزنامه مردمسالاری در سیستان و بلوچستان در مرداد 1387 به اتهام ارتباط با جنبش مقاومت ملی ایران (جندالله ) است . اعدام وی و اتهامات وارده با سکوت حزب مردمسالاری همراه بوده است .

اعضای اصلی شورای مرکزی این حزب بدین شرح است :

مصطفی کواکبیان- محمد پازوکی ابوالقاسم کواکبیان امیراحمد زندآور سید محمدعلی نژادالحسینیمحمدشهباز علیزاده داریوش قنبری صفرعلی طاهری فرهاد عبدالعلی‌پور -اقبال محمدی جواد شرفخانی محبوبه یزدی‌فر مهرداد مسعودی حمیدرضا ایلخانی -رمضان‌علی سبحانی حمیدرضا شکوهی حسین قیوممحمد آجرلو محمدحسین روانبخشامیر طاهرخانی آرش حبیبی علی‌اکبر فلاح سیف‌الله عز‌الدین سید احمدرضا دستغیب سید مهدی پورفاطمیخسرو رضایی رضا جلالی سید فاصل موسوی -میرزابابا مطهری‌نژاد - سعدالله نصیری انوشیروان محسنی‌بندپی .


اعضای علی‌البدل شورای مرکزی نیز به این شرح است :
 کیومرث فرهادی‌بابادی غلامحسین مسعودی‌ریحان رضا حقی مجتبی بیات محسن جاوید جواد کاظمی .اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت داوری (بازرسان ) :

مهدی عباسی سید مجید حسینی حسین قبادیان وحید حقی محمود کواکبیان۶-خانم گیلزاد .

 

این حزب در انتخابات ریاست جمهوری اخیر حامی مهندس موسوی بود و حتی بعد از انتخابات چندین بیانیه در جهت حمایت از موسوی صادر کرد ( از جمله بیانیه خطاب به صدا و سیما ) و کواکبیان دبیر حزب در تلویزیون در  برنامه دیروز امروز فردا در برابر شریعتمداری (از حامیان دکتر احمدی نژاد ، اصولگرا و مدیر مسئول روزنامه کیهان ) به مناظره پرداخت و در سخنرانیهای متعدد موسوی را تداوم بخشراه امام معرفی میکرد .و اما بعد از گذشت زمانی از حمایت از موسوی دست کشید و در مصاحبه ای جنجالی در واكنش به اقدامات اخیر فتنه‌گران كه با همراهی دشمنان داخلی و خارجی همراه و سپس مورد حمایت رژیم صهیونیستی و آمریكا قرار گرفتند، خطاب به سران‌فتنه گفت:  "آقای موسوی و كروبی شما اشتباه كردید كه فراخوان دادید، ما با هر اقدام خلاف قانون مخالفیم. من به عمد نام آقای موسوی و كروبی را می‌آورم، چرا كه می‌خواهم بگویم كه ما به عنوان نمایندگان فراكسیون اقلیت مجلس و یا خط امام(ره) همانگونه كه سخنگوی فراكسیون اعلام كردند با اقدامات غیر قانونی
مخالفیم."

این حزب برای شرکت در انتخابات آتی مجلس شرط و شروط گذاشته است و گفته به هیچ وجه حاضر نیست فقط برای گرم کردن تنور انتخابات وارد میدان شود و بعد از رصد کردن اوضاع تصمیم نهایی را خواهد گرفت .

نوع مطلب : احزاب، 
برچسب ها : مردم سالاری، کواکبیان، اعتماد ملی، اصلاحات، کروبی، یعقوب میرنهاد، جندالله، موسوی، شریعتمداری، اصولگرا، اصلاح طلب، فتنه، انتخابات،