تبلیغات
عمار نامه - لزوم شناخت حقیقت احزاب ...
 
عمار نامه
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ...
درباره وبلاگ


به قرارگاه عمار خوش آمدید .
تابستان 88 بود که ندای «أین عمار؟» سراسر وجودم را فرا گرفت.که برای من فراتر از یک جمله بود.شاه کلیدی بود برای تحول زندگی ها و مقدمه ای بود که من زندگی را ، اطرافم را و خودم را بهتر از همیشه بشناسم. حال بر آن شدم که بنویسم آنچه را ...

(این وبلاگ به هیچ حزب و جناحی وابسته نیست )

مدیر وبلاگ : عمار پارسی
نویسندگان
سه شنبه 1390/05/4 :: نویسنده : عمار پارسی
و خدایی که در این نزدیکیست ...


آیا برای شناخت عرصه و آگاهی از حق و باطل یا انتخاب بین دو حقیقت با غلظت های متفاوت(!) شناخت و آگاهی از اشخاص و پیشینه و سابقه افراد مهم و موثر است یا آگاهی از حزب و اساسنامه و فعالیتهای حزبی فرد مورد نظر ؟

با بررسی دقیق مشاهده میکنیم که برای یک انتخاب صحیح و کم نقص هم باید از پیشینه و سوابق افراد مطلع بود و هم از حزب و تشکیلاتی که فرد در آن مشغول به فعالیت بوده .

اما در این انتخابات اخیر دیدیم که در کشاکش انتخابات مجادلات جای مباحثات را گرفت و عده ای و شاید بهتر است واضح تر بگویم هر دو طرف قاعده ی بازی را به هم ریختند و هر دو طرف با اشتباهاتی که داشتند سعی در بر هم زدن نظم میدان داشتند و تا جاهایی هم موفق شدند.

حال به نظر شما صرف اینکه ما اطلاعاتی درمورد سوابق افراد داشته باشیم ما را به سر منزل مقصود می رساند ؟ و آیا همین اطلاعات در این انتخابات توانست ما را به انتخاب همراه با یقین برساند ؟ آیا ندیدیم عده ای را که پس از مدتی کوتاه از رأیی که به کاندید مورد نظرشان داده بودند پشیمان شدند ؟

به نظر من مشکل اینجاست که ما شناخت واقعی و حقیقی از حزب و تشکیلاتی که افراد در آن سال ها به فعالیت می پردازند نداریم ، اطلاع نداریم که افراد یا همان نخبگان جامعه هر کدام عمر خود را صرف رسیدن به چه مقاصدی کرده اند ، تلاششان در چه جهتی بوده و چه خواسته هایی را دنبال میکردند .؟

بله ، مشکل اصلی و اساسی همینجاست.پس می توان به این نتیجه رسید که انتخاب بدون داشتن اطلاعات از فعالیتهای سازمانی و حزبی افراد و بدون شناخت اساسنامه ها و اهداف احزاب مورد نظر،ما را به نتیجه ی مطلوب و یا همان تشخیص درست و برتر حق نمیرساند .

 
نوع مطلب : احزاب، 
برچسب ها : اساسنامه، احزاب، انتخابات، نخبگان،