تبلیغات
عمار نامه - مردی از دیار بصیرت ...
 
عمار نامه
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ...
درباره وبلاگ


به قرارگاه عمار خوش آمدید .
تابستان 88 بود که ندای «أین عمار؟» سراسر وجودم را فرا گرفت.که برای من فراتر از یک جمله بود.شاه کلیدی بود برای تحول زندگی ها و مقدمه ای بود که من زندگی را ، اطرافم را و خودم را بهتر از همیشه بشناسم. حال بر آن شدم که بنویسم آنچه را ...

(این وبلاگ به هیچ حزب و جناحی وابسته نیست )

مدیر وبلاگ : عمار پارسی
نویسندگان
سه شنبه 1390/05/4 :: نویسنده : عمار پارسی

و خدایی که در این نزدیکیست ...

پدرش نامش را عبدالحمید گذاشت اما در خانه وحید صدایش میزدند. در 4 اردیبهشت 1333 در تهران و در خانواده ای مذهبی و تحصیل کرده به دنیا آمد. وحید فرزند دکتر حمید دیالمه از پزشکان متعهد و مجرب که به سیاست نیز علاقه نشان میداد بود.در نوجوانی وحید به همراه پدرش در جلسات انجمن اسلامی پزشکان که شهید مرتضی مطهری از گردانندگان آن بود شرکت میکرد، که همین امر باعث شد در همان دوران نوجوانی با مباحث سیاسی ، مواضع و افراد فعال در عرصه های سیاسی و انقلابی آشنا شود.در آن جلسات روحانیون و سیاسیون مطرحی هم چون  دکتر بهشتی و مهندس بازرگان نیز شرکت میکردند. وحید پس از اینکه دیپلم طبیعی خود را در دبیرستان هدف گرفت در سال 1352 وارد دانشگاه فردوسی مشهد شد .وی همچنین در دوران دبیرستان در حدود سه سال از مکتب مدرسان حوزه علمیه قم بهره برد ، سیره و حدیث را نزد اساتید حوزه و علوم مختلف منطق و فلسفه و عرفان را نزد استاد شهید مطهری آموخت و با نظرات دکتر شریعتی در زمینه های مختلف آشنا شد و با نقد منطقی نظرات ایشان نقش مهمی را برای
آگاهی نسل جوان بر عهده گرفت .وی همچنین در دوران دانشجویی به سه زبان عربی ، انگلیسی و فرانسه تسلط کامل یافت .در سال 1358 با مدرک دکترای داروسازی از دانشگاه فردوسی فارغ التحصیل شد .

وحید از آن دسته افرادی بود که دوست داشت آنچه را خود به زحمت و تلاش و خون دل خوردن ها بدست آورده بدون هیچ چشم داشتی در اختیار دیگران قرار دهد و از این روست که باید گفت وی روحیه ای عمار گونه داشت .

شهید دیالمه فعالیتهای مبارزاتی و اعتقادی خود را از همان دوران دانشجویی آغاز کرد.وی در سال اول تحصیلی اقدام به تاسیس کتابخانه ی اسلامی در خوابگاه دانشگاه فردوسی نمود و از طریق این کتابخانه جوانان مسلمان و مومن را شناسایی کرد تا بتواند افکار اسلامی شیعی درست را که سالها با تلاش و زحمت بدست آورده بود به آنان منتقل کند .یکی دیگر از کارهای مهم وحید در دوران دانشجویی تشکیل جلسات سخنرانی تحت عنوان " صراط مستقیم " با هدف احیای تفکر شیعه بود که بوسیله آن طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرد و افکار انحرافی و التقاطی را خنثی ساخت و بعد از تشکیل مجمع فعالیتهای خود و یارانش را علیه منافقین سازماندهی کرد . 

در آن زمان تفکرات و اندیشه ها و اظهار نظرهای وحید به سرعت از مرز محدوده ی دانشگاه عبور 

کرد و به تدریج سراسر شهر و کشور با اندیشه های او آشنا شدند .که به نظر من این به دلیل الهی

 بودن تفکرات و افعال شهید بود .به گونه ای که بعد از مدتی بسیاری از بزرگان و علما از تفکرات و

 اقدامات وحید حمایت میکردند .

ادامه دارد...

نوع مطلب : عماریون، 
برچسب ها :