تبلیغات
عمار نامه - اَینَ عمّار
 
عمار نامه
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ...
درباره وبلاگ


به قرارگاه عمار خوش آمدید .
تابستان 88 بود که ندای «أین عمار؟» سراسر وجودم را فرا گرفت.که برای من فراتر از یک جمله بود.شاه کلیدی بود برای تحول زندگی ها و مقدمه ای بود که من زندگی را ، اطرافم را و خودم را بهتر از همیشه بشناسم. حال بر آن شدم که بنویسم آنچه را ...

(این وبلاگ به هیچ حزب و جناحی وابسته نیست )

مدیر وبلاگ : عمار پارسی
نویسندگان
سه شنبه 1390/05/4 :: نویسنده : عمار پارسی


و خدایی که در این نزدیکیست ...

عمار کیست؟کسی می داند رهبر فرزانه ی ما تحت چه شرایطی ندای« این عمار » سر داد؟چه کسانی باید خود را عماریون زمان بدانند؟...

این ها سوالاتی است که بخش اعظمی از آن پس از تبیین شخصیت عمار به جواب حقیقی میرسد.اما عمار را چگونه باید شناخت؟

یاسر و سمیه ( پدر و مادر عمار) از نخستین یاران پیامبر و هم چنین از نخستین شهدای اسلامند که در راه خدا و برای دین خدا جان خود را فدا کردند...

و اما عمار...

عمار یاسر جزء نخستین کسانی است که به پیامبر خدا ایمان آورد.او در زمانیکه پدر و مادرش تحت شکنجه های دشمنان اسلام و پیامبر قرار داشتند مبارزات خود را بنابر اصل تقیه پیش می برد و شاید به همین دلیل از کشته شدن در امان ماند. عمار در فتنه های فراگیر و پیاپی پس از رحلت پیامبر هیچگاه نلغزید و همیشه در کنار مولایش علی (ع) استوار و ثابت قدم ماند.او به همراه سلمان و مقداد و ابوذر از جمله افرادی بودند که جز با علی با کسی بیعت نکردند.

عمار از پیامبر (ص) نقل میکند:ای عمار! علی تو را از هدایتی رد نمیکند و بر امر ناگواری دلالت نمیکند.اطاعت از او اطاعت از من و فرمانبرداری از من اطاعت از خداست...

شاید این کلام پیامبر محرکی بود که او را همیشه فرمانبردار از امام زمانش قرار داد.و هیچگاه قدمی از امامش دور نشد و همیشه آماده و جان بر کف برای احکام امام زمانش بود.

او فقط فرمانده نظامی نبود بلکه با توجه به اینکه احاطه ی کامل به تفسیر قرآن داشت در نبرد با مخالفان علی (ع) به روشنگری و تبیین حقیقت می پرداخت.

جناب عمار یاسر سرانجام در سن نود سالگی در جنگ صفین به دیدار معبودش شتافت.

تا کنون مختصری با شخصیت عمار آشنا شدیم.حال چرا عمار...؟

عمار حتی در گرماگرم نبرد جنگ نیز به تبیین حق و حقیقت می پرداخت. فتنه های زمانه او را لحظه ای از راه امامش دور نمیکرد.ایشان گاهی چندین ساعت را به مناظره با مخالفان علی می نشست و در این راه خسته نمیشد چون ایمانش ایمان خلل ناپذیری بود.

حال مگر ما ندای رهبرمان را نشنیدیم؟

ندای« این عمار » ایشان گوش هر انسان آزاده ای در سرتاسر این کره ی خاکی را نوازش میدهد.حال وظیفه ی ماست که در این عصر فتنه و دودلی ها به تبیین حقیقت بپردازیم.

وکلام آخر :

منشین ، باده به کام دگران خواهد شد     

چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد ...

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت :

" هو العادل "

خطاب به تمامی دوستانی که نظراتی پیرامون بنده و شخصیت بنده و مطالب وبلاگ داشتند و بنده را بارها مورد لطف و محبت خود قرار دادند . دوستان عزیز :

من از ابتدا می دانستم این راهی که آغاز کرده ام فراز و نشیب های فراوانی دارد و از وجود افرادی حق گریز و به قول خودتان روشنفکر ( ولی به عقیده ی بنده شیرین عقل ، چون روشنفکر بر اساس تفکر و اندیشه و استدلال سخن می گوید نه پارازیت و بی بی سی و ...) آگاهی داشتم ،پس جنابتان وقت گرانبهایتان را صرف فرستادن نظرات و ایمیل های ناسزا و نامربوط نفرمایید .و بدانید و آگاه باشید که هیچگاه با فحش و ناسزا مشکلی از مشکلاتمان حل نخواهد شد.

و دوباره در جواب شما : برای من مثل روز روشن است که افرادی که از مطالب این وبلاگ استفاده می کنند افرادی روشن ضمیر هستند هر چند به قولتان تعدادشان اندک باشد که این مطلب هم درست نیست چون به لطف خدا بازدید خوبی از مطالب به عمل می آید .شما نگران تبادل لینک من نباش ،مسلما افرادی که مطالب با منطقشان سازگار باشد خودشان ترتیب اثر می دهند .

بله دوست گرامی درست فرمودید !

الگوی من در زندگی و خصوصا و مشخصا در سیاست امثال شهید دیالمه و وحید جلیلی و عبدالله هاشم ها ( به قول خاتمی تان لشگر قابلمه به دست ها و دلفین های آوازه خوان و ...) هستند نه امثال چه گوارا و جرج سوروس و ...

و برای اولین و آخرین بار :

به تمامی عقلا ، فضلا ، رفقا ، علما ، فقرا ، خلفا و هکذا ... که در مقابل حق و حقیقت ایستاده اند هشدار داده می شود که نوک تیز این قلم به سوی شما نشانه گرفته شده و شاید گلوی مبارکتان را اذیت کند .

خدا حفظ تان کند ...

نوع مطلب :
برچسب ها : عمار، رهبر، خامنه ای، یاسر، سمیه، جنگ نرم، بصیرت، فتنه، تبیین،